Ženský futbal

Klub dievčenského futbalu po svojom vzniku začiatkom roka 2016 zaznamenal nebývalý rozmach. Už v sezóne 2016/17 sa tím žien po vydarenej jari 2017 umiestnil v 2. lige skupiny C na peknom 5. mieste. Do ďalšieho ročníka 2017/18 nastupovalo prvé družstvo žien s dvomi posilami so skúsenosťami v najvyššej súťaži s vyššími ambíciami. Víťazstvo vo svojej skupine 2. ligy a neskôr úspešné ťaženie v baráži o postup do 1. ligy proti AS Trenčín i Spartak Trnava boli nad všetky očakávania. Do majstrovského súťaženia vstúpilo i družstvo žiačok a v 10 člennej konkurencii žiackej ligy obsadilo konečné 4. miesto. Tu treba vyzdvihnúť aj fakt, že v tomto tíme sa až do reprezentácie Slovenska v kategórii U15 prebojovali dve naše odchovankyne, a to:  Sofia Papajová a Anastázia Kendiová. Niekoľko ďalších dievčat je už v hľadáčiku trénerov výberov VsFZ v kategórii U14 i U13.

V prebiehajúcej sezóne 2018/19 štartujú naše ženy stále pod vedením trénera Vladimíra Chovaníka v najvyššej celoslovenskej 1. lige a po rozpačitom úvode a postupnej adaptácii v súťaži zimujú na sympatickom 5. mieste v 10 člennej konkurencii. Žiačkam s trénerom Dušanom Kerpčárom patrí v rovnakej súťaži 3. pozícia a iba dorastenky trochu zaostávajú. Tu treba podotknúť, že ich štart si vynútili podmienky účasti žien v 1. lige a na toto KDF ešte nebol pripravený a tím dorasteniek sa iba hľadá. Po určitých posunoch v kádroch sa určite výkonnostne odrazí i toto družstvo.

Medzi najlepšie hráčky klubu radíme: 

Ženy: Wienerová, Baníková, Tiszová, Nagyová.

Dorastenky: Ďuricová, Donovalová, Maková.

Žiačky: Papajová, Kendiová, Pivarníková.

Na záver treba dodať, že nárast výkonnosti je výsledkom poctivého prístupu dievčat k tréningovým a zápasovým povinnostiam, ale aj vytvorenie solídnych podmienok pre činnosť KDF materskou Tj Lokomotíva Košice. Nie iba vytvorenými možnosťami na štadióne, ale i zabezpečením sústredení na Dedinkách a umožnenie štartov na rôznych turnajoch, kde sa všetky hráčky mohli porovnávať s inými tímami zo Slovenska, ale aj Českej republiky a ďalších krajín.

 

Kontaktné údaje

predseda klubu – Rudolf RONDZIK 

               - mob.:+421 915 965 782, email: rudolf.rondzik@gmail.com

 

športový manažér a tréner – Ing. Vladimír CHOVANÍK

                   - mob.: +421 910 888 323, e-mail: vladogss@netkosice.sk

 

ekonomický manažér TJ Lokomotívy Košice – Ing. Matej HRIC

              - mob.: + 421 905 464 830, e-mail: matej.hric@lokomotiva.sk

 

výkonný tajomník TJ Lokomotívy Košice – Ing. Vladimír HRIC

                   - mob.: + 421 905 464 829, e-mail: vladimir.hric@lokomotiva.sk

 

sekretariát TJ Lokomotívy Košice – Jana STUPÁROVÁ

             - mob.: + 421 908 443 992, e-mail: lokyas@lokomotiva.