Mototuristika AMCCC

Auto-Mototuristický Camping Caravaning Club – Lokomotíva Košice bol založený v roku 1958. Za 53-ročnej činnosti sa vypracoval na popredné miesto v tomto športe.
 
V rokoch šesťdesiatych boli spolubudovatelia štadióna TJ Lokomotívy Košice, ako aj strediska na Dedinkách, vybudovali vlastné garáže a boli zaradení do reprezentačného družstva Československa.
 
Získali najvyššie ocenenia, tak doma ako i v zahraničí. V roku 1966 doniesli podklady na vstup do Svetovej organizácie F.I.C.C. (Federation-International Camping a Caravaning Clubu). Zúčastnili sa 35 Svetových zrazov rallye, kde sa umiestnili na prvých miestach. V sedemdesiatych rokoch získali v mototuristike na súťažiach bronzové, strieborné a najviac zlatých ocenení. V rokoch osemdesiatych v celoštátnej súťaži vybojovali „Zlatú plaketu“ Československého zväzu telesnej výchovy. Získali cvičiteľov-trénerov III., II. a I. triedy. Členovia vybojovali výkonnostné triedy I., II. a III.. Usporiadali 53 ročníkov Zimné i letné zrazy rally, 39. ročníkom Memoriálu Kolomana Vágášiho (jedného zo zakladateľov AMCCC) a 18 ročníkov Memoriálu Ľudovíta Benického na Dedinkách.
 
Od roku 1990 AMCCC Lokomotíva Košice pokračuje v tradíciách mototuristického camping-caravaningového športu, organizuje akcie-rally tak doma na Slovensku ako i do zahraničia v rámci Európskej únie.
 
Pozývame všetkých záujemcov a priateľov motorizovanej turistiky Campingu a Caravaningu do nášho klubu.
 
Bližšie informácie môžete získať každý utorok od 18:30 do 19:30 v zasadačke administratívnej budovy štadióna Lokomotívy na Čermeľskej 1 v Košiciach.
Pre záujemcov o členstvo:
oznamujeme všetkým záujemcom – majiteľom mopedov, motocyklov, automobilov, caravanov, motorcaravanov, že prijímame za svojich členov mládež, ženy, mužov i celé rodiny.
klub zabezpečuje členom hodnotné turistické akcie, v rámci ktorých spoznávate kultúrne a historické pamiatky našej vlasti, ako aj v zahraničí v rámci svetovej organizácie F.I.C.C. (Federation international camping et caravaning)
v AMCCC našou hlavnou  náplňou činností je turistika, táborenie, campovanie, lyžovanie, plávanie, šport a zábava v celoročnom období
poradíme pri zostavovaní výbavy na campovanie na kratšie aj niekoľkotýždňové zahraničné cesty – rally
navzájom si pomáhame a radíme pri technickej a telesnej zdatnosti pri ovládaní motorového vozidla v lete aj v zime, budete sa cítiť na organizovaných akciách bezpečnejšie medzi skúsenými členmi campingu, caravaningu a motorcaravaningu
poriadame a zúčastňujeme sa cieľových jázd, orientačných súťaží, jazdy zručnosti, spojené s turistickým programom a pobytom v prírode, ktoré nám pomáhajú pri dobrej orientácii v teréne a istote za volantom
budeme vás informovať a zabezpečovať účasť na mestských, krajských, regionálnych, celoštátnych a celosvetových akciách ako sú: Slovenské rally campingu a caravaningu, AMCCC camping rally, Europa rally, Dahlie rally, Svetové rally F.I.C.C.
na týchto osvedčených a tradičných akciách získate veľa priateľov so záujmom pre camping a caravaning, veľa zaujímavého a poučného, z miest, ktoré navštívite, v prírode v kruhu dobrých priateľov strávite spoločne so svojou rodinou príjemné víkendové dni, pri ktorých nájdete oddych aj poučenie.

Kontaktné údaje

TJ Lokomotíva Košice, Auto-mototuristický camping caravaning club
Čermeľská 1, 040 01 Košice
 
Každý prvý utorok v mesiaci na členskej schôdzi AMCCC od 18:30 hod. v reštaurácii Štadión na Čermeľskej 1 v Košiciach

Dokumenty na stiahnutie

Zmluvy

Vyúčtovania

Ostatné

Galéria fotografií