Cenník

 

PONÚKA NA PREDAJ

Spoločnosť LOKOMOTÍVA DEDINKY a.s. ponúka na odpredaj nehnuteľnosť vo svojom vlastníctve. Stredisko sa nachádza v bezprostrednej blízkosti vodnej nádrže Palcmanská Maša, tvorí ju hotel s prístavbou, sociálne zariadenie pre stanový tábor, bufety, parkoviská, inžinierske siete, vlastný vodovod a kanalizácia.

Dvojposchodový murovaný hotel bol postavený v roku 1967 a v roku 1975 k nemu vybudovali prístavbu. Jeho maximálna kapacita je 44 lôžok v 14 dvojposteľových izbách s príslušenstvom a možnosťou prístelky, ako aj v dvoch dvojposteľových apartmánoch s možnosťou dvoch prísteliek.

V reštaurácii je k dispozícii 60 miest, v kaviarni s krbom 40 a rovnakým počtom miest disponuje aj prístavba, kde je možnosť pripravovať akcie pre uzavretú spoločnosť. Nachádza sa v ňom aj sauna pre 10 osôb, vírivka – jacuzzi so šiestimi miestami, miestnosť maséra, ochladzovací bazén a odpočiváreň.

V rokoch 2010-2011 bola v objekte vykonaná rozsiahla rekonštrukcia, počas ktorej prerobili a modernizovali hotelové izby a apartmány s vlastným socialným zariadením, ústredné kúrenie s kotlami na tuhé palivo a palety. V hoteli kompletne zreštaurovali kuchyňu, prestavali reštauráciu, apartmánový 3-izbový byt a vstupné priestory.

Súčasťou areálu je i lyžiarsky svah s vlekom POMA a sedačková lanovka na Geravy v nadmorskej výške 1032 m, ktorá momentálne nie je v prevádzke.

Daná lokalita - kat. územie Dedinky prežíva ,,boom,, a je evidentný väčší záujem o všetky druhy nehnuteľností. Zároveň dávame do pozornosti súčasnú situáciu, kde je v dohľadnej dobe prevedená rekonštrukcia a obnova lanovej dráhy na Geravy.

Hotel Priehrada s prístavbou

Výmera pozemkov:  6 653 m2

Dvojposchodový murovaný hotel sa nachádza v rekreačnom stredisku v Národnom parku Slovenský raj na brehu vodnej nádrže Palcmanská Maša. Poskytuje ubytovacie služby v 2 apartmánoch a 14 samostatných izbách s príslušenstvom s maximálnou kapacitou 28 lôžok. Okrem toho ma k dispozícii reštauráciu, kaviareň s krbom, prístavbu, kde je možné organizovať akcie pre uzavretú spoločnosť, rehabilitačné centrum (sauna pre 10 osôb, ochladzovací bazén a odpočiváreň, vírivá masážna vaňa so 6 miestami,  miestnosť maséra), vonkajšiu terasu s bufetmi.

S hotelom sa predáva Sociálne zariadenie pre stanový tábor pri dolnej stanici lanovej dráhy, 3 x bufety, parkoviská pred a za hotelom, inžinierske siete – vodovodné prípojky, elektrické prípojky, kanalizačná žumpa a hnuteľný majetok. 

Cena: 850 000,00 EUR + DPH ( osemstopäťdesiattisíc eur.)

Kontakt : +421 905 464 829

LOKOMOTÍVA DEDINKY a.s.

LOKOMOTÍVA DEDINKY a.s.

Národný park Slovenský raj sa nachádza vo východnej časti Slovenska. Pôvodne bola celá oblasť národného parku veľkým plošným celkom, ktorý postupne toky riek rozkrájali na niekoľko väčších i menších plošín. Menšie toky vytvorili charakteristické rokliny s vodopádmi.
Na plošinách sa nachádzajú mnohé krasové javy, podzemné jaskyne a diery.
Slovenský raj patrí k jedným z najkrajších národných parkov na Slovensku. Rozloha tohto Národného parku je viac ako 200 km2. Je to nádherné dielo prírody s rastlinami, priepasťami, vodopádmi, jaskyňami a kaňonmi.
V bezprostrednej blízkosti národného parku sa nachádzajú obce s historickými pamiatkami a turistické strediská s možnosťou ubytovania.
Jednou zo stredísk je obec Dedinky ležiaca v nadmorskej výške 790 m n. m.
Dominantou obce je barokovo - klasistický kostol z roku 1853.
Je to malebná obec v Hnileckej doline pri brehoch vodnej nádrže Palcmanská Maša, ktorá je známym a obľúbeným rekreačným strediskom v letnej aj zimnej sezóne. Je východiskom do južnej časti národného parku Slovenský raj.
Na území obce sa poskytujú stravovacie a ubytovacie služby vo viacerých hoteloch, penziónoch a v súkromí.
Dedinky sú ideálnym miestom na letné kúpanie, zimnú lyžovačku, člnkovanie, rybolov, či návštevy zaujímavých miest v okolí počas celého roka.
Palcmanská Maša je najväčšia vodná nádrž na území Slovenského raja, vytvorená na hornom toku rieky Hnilec,
v údolí pod južnými skalnatými zrázmi Geráv. Vodná nádrž je dôležitou súčasťou energetického systému. Voda z nej sa odvádza na juh tunelom popod Dobšinský kopec do Dobšinej. Plocha je približne 85 ha.
Príroda okolo vodnej nádrže je mimoriadne krásna.
Nádherné prostredie vodnej nádrže ponúka nekonečné množstvo možností na relaxáciu a oddych.
Milovníci vodných športov si môžu vybrať medzi možnosťou plávania, člnkovania a rybolovu.
Dedinky sú s okolím spojené vlakovou (rýchliková stanica na trati Zvolen-Margecany) ako aj autobusovou linkou z mesta Spišská Nová Ves.
Trať vedie tesne pod priehradným múrom od železničnej stanice Mlynky veľkým oblúkom v stúpaní až k nástupišťu
železničnej zastávky Dedinky.
Ak sa rozhodnete pricestovať autom, prístup je od Popradu (41 km), zo Spišskej Novej Vsi (33 km) alebo
od Rožňavy cez Dobšinú (13 km).

Pod južnými svahmi planiny Geravy na brehu vodnej nádrže Palcmanská Maša sa nachádzajú rekreačné zariadenia
akciovej spoločnosti LOKOMOTÍVA DEDINKY a.s..
Dominantný je hotel Priehrada (795 m n.m.), ktorý je svojim charakterom zameraný nielen na ubytovacie služby ale má k dispozícii reštauráciu a kaviareň.
Ubytovanie je možné v hoteli Priehrada a v Chate Pod Vlekom .
V hoteli Priehrada sú apartmány a izby zariadené tak, aby vyhovovali plne potrebám hosťa.
Pri vstupe do hotela privíta návštevníka recepcia, kde sa vybavujú ubytovacie formality.
Kapacita hotela je 44 lôžok:
2 apartmány - dvojposteľová izba a 2 prístelky, s vaňou, televízorom a balkónom,
12 dvojposteľových izieb s možnosťou prístelky, so sprchou a televízorom.

Návštevníkov víta reštaurácia, ktorá je pripravená uspokojiť aj tých najnáročnejších hostí. Podľa vlastného želania si môžete vybrať zo širokej ponuky tradičných jedál slovenskej kuchyne a iných špecialít dokonca aj z diviny podávaných v rámci celodenného stravovania. Hostia majú možnosť objednať si plnú penziu alebo polopenziu.

Reštaurácia v hoteli Priehrada vzhľadom na atraktívne prostredie, možnosť ubytovania vytvára zaujímavé
podmienky pre usporiadanie biznis konferencií, seminárov, organizovanie rodinných osláv, životných jubileí,
svadieb ako aj silvestrovské zábavy a každoročne aj tradičný poľovnícky ples.
V kaviarni sa organizujú aj diskotéky a spoločenské akcie s cigánskou muzikou.

Nájomcovia akciovej spoločnosti LOKOMOTÍVA DEDINKY a.s. ponúkajú taktiež ubytovanie v tesnej blízkosti hotela Priehrada v chatovej základni, ktorú tvoria samostatné celky: Chata Pod Vlekom, chata Nataša, chata Výstavby a stanový tábor.


Kapacita chaty Liptov je 40 osôb a je situovaná v príjemnom prostredí pod úpätím lesa približne 100 m za hotelom Priehrada. Táto samostatná chata má 10 štvor-posteľových izieb, sociálne zariadenia a sprchy sú spoločné na chodbe.
Tu sa ponúka možnosť pre ubytovanie účastníkov lyžiarskych zájazdov, školských výletov a školy v prírode.
Chata Pod Vlekom je vybavená spoločenskou miestnosťou.

V tesnej blízkosti tejto chaty sa nachádza ďalší ubytovací celok – chata Nataša, ktorá je schopná ubytovať 8 osôb. Má jeden samostatný apartmán, vybavený televízorom, sprchou a sociálnym zariadením.

Chata Výstavby má kapacitu 10 osôb (5 izieb). Je vybavená krbom, televízorom, sprchou a sociálnym zariadením.

Pre menej náročných návštevníkov je k dispozícii stanový tábor s vlastnými sociálnymi zariadeniami.
Je situovaný v tesnej blízkosti hotela Priehrada. Tu si prídu na svoje priaznivci táborenia a kempovania.

Stravovanie pre ubytovaných v chatovej základni je možné nielen v reštaurácii hotela Priehrada, penzióne Erika ale aj v bufetoch nachádzajúcich sa pri hoteli Priehrada.

Za hotelom je vybudovaný kotvový lyžiarsky vlek s dĺžkou 500 metrov s lyžiarskym svahom. Pre návštevníkov
sa týmto ponúkajú široké možnosti rekreácie nielen v lete ale aj možnosti lyžiarskych športov v zimných mesiacoch.

Hotel Priehrada je vhodným východiskom na turistické vychádzky do Slovenského raja a Vysokých Tatier. V okruhu 50 km sa nachádzajú najväčšie prírodné a historické skvosty Slovenska. Na výletoch za históriou môžete vidieť historické pamiatky Spiša alebo Gemera ako napríklad Spišský hrad, Spišská Kapitula, Levoča, Kežmarok, Kaštieľ v Betliari, hrad Krásna Hôrka ale aj veľké množstvo iných gotických pamätihodností (kostolov, radníc, kaplniek atď.).
Pri výletoch do prírody sa môžete vybrať za krásami Slovenského raja, ktorý je jedinečným dielom prírody s prekrásnymi kaňonmi, priepasťami, vodopádmi a jaskyňami. Prechod tiesňavami umožňujú zabudované technické zariadenia - rebríky, mostíky, stúpačky, reťaze a pod.. Môžete spoznať niektoré zo slovenských jaskýň: Dobšinská Ľadová jaskyňa, Domica, Ochtínska aragonitová jaskyňa.

Jednou z miestnych pozoruhodností bola lanová dráha DEDINKY – GERAVY momentálne mimo prevádzky.
V roku 2019 prebiehajú všetky prípravné technické aj administratívne opatrenia na rekonštrukciu tejto lanovej dráhy s plánovaným termínom uvedenia do prevádzky v mesiaci máj 2023.

Cieľovou stanicou lanovky je horská chata Geravy v nadmorskej výške 1032 m, ktorá nám ponúkne občerstvenie a možnosť ubytovania. Je to najvyššie položená stavba v Slovenskom raji a má kapacitu ubytovania 60 lôžok. Chata je prevádzkovaná
celoročne. Ďalej sa ponúka možnosť pokračovať v pešej túre po značkovaných lesných a lúčnych cestách alebo vrátiť sa naspäť na Dedinky, a to buď pešo popod lanovú dráhu alebo použiť lanovku, ktorá je obojsmerná.

Na krasovú planinu Geravy existuje veľmi zaujímavá pešia túra a to výstupom cez Zejmarskú roklinu prekonaním vodopádov kpt. Jána Nálepku.
V krátkej exponovanej tiesňave Zejmarská roklina je výstup zabezpečený rebríkmi, stúpadlami a reťazami a vyžaduje si zvýšenú opatrnosť. Prechod tiesňavou je jednosmerný, môže sa ísť len proti toku potoka.

 

Orgány spoločnosti:

Valné zhromaždenie.

Je najvyšší orgán spoločnosti, zložený zo všetkých na ňom prítomných akcionárov. Činnosť a pôsobnosť valného zhromaždenia upravujú stanovy spoločnosti.

Predstavenstvo:

Ing. Hric Vladimír - predseda predstavenstva

Ing. Reiprich Igor-  podpredseda predstavenstva

Ing. Hric Matej -  člen predstavenstva

Dozorná rada:

JUDr. Göbl Jozef - predseda dozornej rady

Červenka Milan  - člen dozornej rady

Kolesarová Veronika- člen dozornej rady

 

Lokomotíva DEDINKY  a.s., Dedinky 107, 049 73

IČO: 36 188 964        DIČ: 2020036964      IČ DPH: SK2020036964

zapísaná v Obchodnom registri OS Košice I, oddiel Sa, vložka č.: 1042/V

 

 

Kontaktné údaje

LOKOMOTÍVA DEDINKY a.s.

Dedinky č. 107

049 73 Dedinky

 

telefón:   +421 55 63 304 43

              +421 905 390 398

              +421 905 464 829

              +421 902 640 607

e-mail: lokyas@lokomotiva.sk

            www.lokomotiva.sk                       

Galéria fotografií